Wybór ubioru Pana Młodego

Posted · Add Comment

      Rezerwacja terminu na sali weselnej, wynajem samochodu weselnego, decyzja o wyborze zespołu weselnego i dekoracji ślubnych – ilość spraw, które trzeba dopiąć przed uroczystością ślubną i weselną wielokrotnie przyprawia o zawrót głowy. To niestety nie koniec problemów i przeciwności z którymi trzeba się zmierzyć. Podobnie jest w przypadku wyboru sukienki ślubnej a także … odpowiedniego stroju dla Pana Młodego. Garnitur klasyczny, a może smoking? Krawat, muszka, a może musznik? W sklepach wybór jest przeolbrzymi – zarówno gatunkowy, jak i kolorystyczny. Na co się zatem zdecydować?

     Nie od dziś wiadomo, że ubiór Pana Młodego jest teoretycznie mniej problematyczny niż decyzja o wyborze sukni ślubnej. Specjaliści sugerują także, że Pan Młody zawsze jest nieodłączną częścią Panny Młodej podczas wesela – dlatego akcenty stylistyczne i kolorystyczne muszą być w odpowiedni, umiejętny sposób dobrane. Co również ważne – Pan Młody musi się w tym dniu czuć dobrze w wybranym wcześniej stroju. Gdy mamy już bazę możemy zastanawiać się nad doborem dodatków. Tu pojawia się pytanie – krawat, muszka, a może musznik? W tej kwestii należy pamiętać iż krawat zawsze będzie bezpiecznym wyborem, a przy okazji jest ponadczasowy, uniwersalny. Tutaj powinniśmy pamiętać nie tylko o doborze odpowiedniego koloru, ale także co bardzo ważne, o odpowiednim wiązaniu. Są jednak osoby, które na co dzień korzystają z koszuli, garnituru i krawata. W tym przypadku aby się wyróżnić i czuć odświętnie można pomyśleć o … muszce! W większości przypadków ten dodatek zostanie wybrany i wykorzystany tylko raz w życiu, są jednak mężczyźni, którzy nawet na co dzień w pracy korzystają z muszki. Dlatego doskonałym wyborem może okazać się musznik! Niestety w związku z problematycznym wiązaniem bardzo często, podobnie jak w przypadku muszki, musznik jest sprzedawany ze specjalnie dobraną gumką – kupujemy ten element już zawiązany, co zdaniem speców od mody znacząco odbiera uroku.

    Ostateczny wybór zawsze należy do nas, pamiętajmy jednak o randze wydarzenia jakim jest ślub i wesele – dobrze gdy Pan Młody znacząco odróżnia się o pozostałych gości weselnych, którzy wielokrotnie także “występują” w muszce, czy krawacie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *