Wesele pełne świeżych kwiatów

Posted · Add Comment

 Nie od dziś wiadomo, że organizacja wesela i uroczystości ślubnej to znaczny koszt dla każdej Pary Młodej. Na Śląsku zwykle to rodzice „dokładają się” do budżetu weselnego. Coraz częściej jednak „młodzi” stawiają na minimalizm, a także jakość przyjęcia weselnego. Na stołach dominują potrawy tradycyjne, śnieżno-białe obrusy oraz świeże, pachnące kwiaty. Jak dowiedzieliśmy się w jednej z kwiaciarni koszt wykonania takich kompozycji zależny jest od ilości i gatunku samych kwiatów.  Trudno jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem iż to właśnie kompozycje wykonane ze świeżych kwiatów są wyróżnikiem każdej uroczystości.


kwiaty-wesele-sosnowiec    To jakie kwiaty wykorzystamy zależy od wielu czynników, jednak tym dominującym zwykle jest cena, dlatego zanim podejmiemy decyzję o terminie naszej uroczystości sprawdźmy z jakich kwiatów możemy skorzystać, by nie nadwyrężyć ślubnego budżetu:

” Jeśli marzą nam się wiosenne kwiaty – dużo ekonomiczniej będzie jeśli zorganizujemy ślub właśnie wiosenną porą. Proszę sobie wyobrazić, że koszt wykonania jednej kompozycji – tuż przed parą młodą – może różnić się, ze względu na porę roku, nawet o 150-200zł. Gdy przeliczymy ilość stolików możemy zaoszczędzić nawet 1000zł.”

Patrycja z kwiaciarni w Katowicach

Warto także wspomnieć o wazonach i świecznikach, w których kwiaty powinny się znaleźć. Bardzo często sale weselne posiadają na wyposażeniu tego typu elementy dekoracji, jeśli jest inaczej, zawsze możemy skorzystać z oferty wypożyczalni. Koszt w porównaniu do zakupu może być niższy nawet o 60-70 procent. Na uwagę zasługuje jeszcze jeden fakt:

” Wykorzystując do dekoracji wazony, czy świeczniki trzeba mieć na uwadze iż zakup 20 wazonów raczej mija się z celem, gdyż po prostu nie wykorzystamy ich po weselu, po co zatem inwestować skoro można wypożyczyć”

Pani Bożena – wypożyczalnia dekoracji weselnych

Reasumując – myśląc o wykorzystaniu świeżych kwiatów na nasze przyjęcie weselne, zorientujmy się najpierw czy sezon, w którym organizujemy wesele odpowiada gatunkom kwiatów, które zakupimy w najniższej cenie – będziemy mogli zaoszczędzoną w ten sposób kwotę zagospodarować na inne cele! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *