Wesele pełne świeżych kwiatów

Nie od dziś wiadomo, że organizacja wesela i uroczystości ślubnej to znaczny koszt dla każdej Pary Młodej. Na Śląsku zwykle to rodzice „dokładają się” do budżetu weselnego. Coraz częściej jednak „młodzi” stawiają na minimalizm, a także jakość przyjęcia weselnego. Na stołach dominują potrawy tradycyjne, śnieżno-białe obrusy oraz świeże, pachnące kwiaty. Jak dowiedzieliśmy się w jednej z kwiaciarni koszt wykonania takich kompozycji zależny jest od ilości i gatunku samych kwiatów.  Trudno jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem iż to właśnie kompozycje wykonane ze świeżych kwiatów są wyróżnikiem każdej uroczystości.


To jakie kwiaty wykorzystamy zależy od wielu czynników, jednak tym dominującym zwykle jest cena, dlatego zanim podejmiemy decyzję o terminie naszej uroczystości sprawdźmy z jakich kwiatów możemy skorzystać, by nie nadwyrężyć ślubnego budżetu:

” Jeśli marzą nam się wiosenne kwiaty – dużo ekonomiczniej będzie jeśli zorganizujemy ślub właśnie wiosenną porą. Proszę sobie wyobrazić, że koszt wykonania jednej kompozycji – tuż przed parą młodą – może różnić się, ze względu na porę roku, nawet o 150-200zł. Gdy przeliczymy ilość stolików możemy zaoszczędzić nawet 1000zł.”

Patrycja z kwiaciarni w Katowicach

Warto także wspomnieć o wazonach i świecznikach, w których kwiaty powinny się znaleźć. Bardzo często sale weselne posiadają na wyposażeniu tego typu elementy dekoracji, jeśli jest inaczej, zawsze możemy skorzystać z oferty wypożyczalni. Koszt w porównaniu do zakupu może być niższy nawet o 60-70 procent. Na uwagę zasługuje jeszcze jeden fakt:

” Wykorzystując do dekoracji wazony, czy świeczniki trzeba mieć na uwadze iż zakup 20 wazonów raczej mija się z celem, gdyż po prostu nie wykorzystamy ich po weselu, po co zatem inwestować skoro można wypożyczyć”

Pani Bożena – wypożyczalnia dekoracji weselnych

Reasumując – myśląc o wykorzystaniu świeżych kwiatów na nasze przyjęcie weselne, zorientujmy się najpierw czy sezon, w którym organizujemy wesele odpowiada gatunkom kwiatów, które zakupimy w najniższej cenie – będziemy mogli zaoszczędzoną w ten sposób kwotę zagospodarować na inne cele! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *