Ślub w Kościele – tradycja i nowoczesność

Posted · Add Comment

Tradycja i historia naszych rodzin – ogromne znaczenie podczas przygotowań do ślubu ma nie tylko nasza wyobraźnia, wyobrażenia i marzenia dotyczące ślubu i wesela. Często to właśnie tradycja wygrywa z nowoczesnym podejściem do uroczystości zaślubin. Zgodnie z tradycją, para młoda wychodząca z kościoła jest obsypywana przez gości weselnych monetami, czy ryżem. To wszystko ma symbolizować bowiem płodność oraz dostatek. Tymczasem jak się okazuje nie tylko monetami i ryżem dziś posypywane są Pary Młode. Dziś bowiem coraz większą popularnością cieszą się bańki mydlane, strzelające confetti, bądź płatki kwiatów. Ostatnio jedna z Par po uroczystości ślubnej w Żorach została obsypana suszonymi kwiatami lawendy. 

      Oczywiście można stwierdzić – po co angażować ogromne środki skoro wszystko można pogodzić jednym rozwiązaniem. Problem płatków kwiatów, czy ryżu jest znany księżom oraz kościelnym w kościołach. Ktoś bowiem po hucznym obsypywaniu Młodych musi posprzątać. O ile w przypadku monet problemu większego nie będzie, o tyle z ryżem problem jest spory. Trzeba dokładnie pozamiatać, a na to Para Młoda czasu już nie ma. Coraz częściej księża kupują w tym celu odkurzacze ogrodowe – a wszystko po to by zrealizować wszystkie prośby młodych, nie angażując dodatkowych rąk do pracy po uroczystości ślubnej. Tymczasem okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem są bańki mydlane. Sprzątać nie trzeba, a i najmłodszych gości weselnych możemy zaangażować w naszą uroczystość. Przepiękne zdjęcia ślubne oraz film video gwarantowane! Jeśli jednak mamy dodatkowe wolne środki możemy po prostu wypożyczyć lub zakupić profesjonalną wytwornicę baniek – taka możliwość również istnieje. Są firmy na Śląsku, które profesjonalnie obsługują uroczystości weselne – możemy wypożyczyć nie tylko wytwornicę baniek mydlanych, czy dymu, ale także na przykład pokrowce na krzesła, czy wazony i świeczniki do dekoracji stołów weselnych.

       Trzeba jednak pamiętać, że dla każdej kobiety ślub i wesele bezpośrednio kojarzą się z kwiatami i o ile sposób dotyczący posypywania młodych płatkami kwiatów np. róż jest już sprawdzonym sposobem, o tyle mało kto słyszał o posypywaniu pary młodej naturalnym confetti jakim są na przykład suszone kwiaty lawendy. Każdy z gości weselnych otrzymuje specjalny woreczek, w którym jest odrobina suszu w charakterystycznym kolorze. Efekt estetyczny i zapachowy murowany!

      A jakie są Wasze sposoby na obsypywanie Pary Młodej? Być może nowoczesność i stylistyka wygrywa z tradycją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *