DJ czy zespół na wesele?

Wybór na pierwszy rzut oka dla zorientowanej w temacie osoby może być prosty, bo przecież większość z nas ma sprecyzowane za i przeciw dotyczące muzyki na weselu. Gdy jednak zagłębić się w temat można dojść do wniosku że wcale sprawa nie jest taka oczywista. Czy zatem można sprecyzować jakieś za i przeciw? Być może komuś nasze podpowiedzi wydadzą się przydatne i skorzysta z wiedzy innych.

   Podczas organizacji przyjęcia weselnego w Domu Przyjęć zastanawiamy się nad wyborem dekoracji, menu weselnego, układu stolików oraz osób które mają na danych miejscach zasiąść. Bardzo często jednak w grę wchodzi także decyzja odnośnie wyboru muzyki oraz ewentualnej osoby prowadzącej całą uroczystość. Z reguły ten temat poruszany jest przez nas dużo wcześniej – proszę sobie bowiem wyobrazić iż część artystów ma terminarz zapełniony nawet na kilka lat do przodu. Czy zatem DJ będzie lepszy niż Zespół Weselny? Czym kierować się przy ostatecznym wyborze? Załóżmy wstępnie że wybieramy między dobrym zespołem weselnym oraz dobrym DJ’em.

DJ na weselu

Główną a zarazem podstawową zaletą DJ jest nieporównywalnie większy zasób gatunkowy muzyki. Repertuar jest tutaj praktycznie nieograniczony. Nasze oraz naszych gości prośby muzyczne zostaną prędzej czy później zrealizowane, profesjonalny DJ ma bowiem dostęp nie tylko do płyt CD, ale także do sieci, a tutaj jak wiadomo ograniczenia praktycznie nie istnieją Dodatkowym atutem przy wyborze profesjonalnego DJ’a jest profesjonalne oświetlenie oraz dekoracja światłem całej sali weselnej. Pod uwagę należy brać także koszta – w przypadku jednej osoby na pewno będzie taniej.

Zespół weselny - Śląsk

Zespół weselny

Miłośnicy prawdziwych instrumentów muzycznych twierdzą że nikt nie zapewni takiego klimatu uroczystości jak właśnie Band z prawdziwego zdarzenia, dodatkowo zospół jest w stanie wchodzić w interakcje z bawiącymi się. Niestety są również minusy – zespół, oprócz tego że ma ograniczony repertuar, musi robić także co jakiś czas przerwy. Czas na odpoczynek w porównaniu z DJ’em jest o wiele dłuższy i wymaga czasem nawet regeneracji.

Ostateczny wybór oczywiście należy do Państwa, ważne żeby wybierać spośród najlepszych – wtedy dobra zabawa gwarantowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *