Dekoracja stołów weselnych

Bez względu na charakter uroczystości – czy to urodziny, komunia, czy uroczystość weselna – za każdym razem dekorując, pod uwagę bierzemy kwiaty. To właśnie ten element dekoracji wiedzie prym przy dekorowaniu stołów weselnych. Od czego tak naprawdę zależy w gruncie rzeczy kolorystyka? Jest wiele czynników decydujących o ostatecznym kształcie i kolorystyce kompozycji weselnych. Tutaj decyduje między innymi cena –  zdecydowanie lepiej będzie jeśli w naszych bukietach pojawią się kwiaty, które rosną w okresie, w którym organizujemy przyjęcie. Po pierwsze sporo zaoszczędzimy, a po drugie mamy gwarancję, że rośliny wytrzymają się w doskonałej formie do końca imprezy.  Zwróćmy uwagę również na kolory – dobrze gdy bukiet panny młodej nawiązuje nie tylko do kompozycji na stołach, ale także do dekoracji samochodu ślubnego. Coraz częściej pary młode decydując się na wybór firmy dekoracyjnej mają już sprecyzowany kolor wiodący.

” Bardzo ważnym elementem przy wyborze firmy dekoracyjnej jest określenie tego co nam się podoba. Każdy profesjonalny dekorator wstępnie przeprowadza rozmowę – zwykle z panną młodą. Chodzi o to, by mniej więcej nakreślić charakterystykę oraz styl całej uroczystości – nie tylko weselnej ale także ślubnej. Wielokrotnie ostateczny koszt zależny jest od ilości wykorzystanych elementów. Przypuśćmy że mamy ślub w kościele, w którym alejka ślubna ma mieć długość 50 metrów. Efekt może być naprawdę zauważalny, jednakże i długość dywanu ślubnego, a także ilość elementów dekoracyjnych przy ławkach będzie dużo większa, niż w przypadku malutkiego kościółka drewnianego, w którym zmieści się jedynie 15 metrów dywanu. Podobnie jest w przypadku kwiatów na stołach weselnych – ilość kompozycji będzie zdecydowanie większa, gdy zaprosimy 200 gości, niż gdy gości będzie na przykład 80.” 

Wypowiedź Pani Katarzyny z jednej z firm dekoracyjnych z Katowic 

Pamiętajmy także o tym iż najważniejszym elementem dekoracji sali weselnej jest dekoracja stołu prezydialnego i jego otoczenia oraz dekoracja stołów gości. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie kompozycji z żywych kwiatów ze świecznikami, lampionikami i delikatnym światłem świec. Pamiętajmy jednak również o zdrowym rozsądku – wielokrotnie delikatna, profesjonalnie wykonana dekoracja będzie dużo ładniejsza niż poupinane w każdym rogu tiule, organza itp. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *